...

Jury Konkursu 56. SFP

0 0
Read Time:0 Second
5 dni do rozpoczęcia 56. SFP! 🥳
 
najwyższy czas zaprezentować Państwu skład JURY Konkurs | 56. SFP
 
– Jarosław Wasik – przewodniczący
 
muzyk, wokalista, autor tekstów, laureat SFP w Krakowie w 1994 roku, Od 2001 r. członek Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim. Ukończył studia doktoranckie z zakresu kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Członek stowarzyszeń: ZAiKS oraz STOART. Od 2008 r. jest Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” w Warszawie. Pomysłodawca i organizatorwydarzenia poetycko-muzycznego „Spotkajmy się przy Osieckiej” w Warszawie. Od 1997 r. członek Rady Programowej Festiwalu FAMA. Od 2013 roku pełni funkcję dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
 
– Ewa Śnieżanka
 
piosenkarka, społecznik, działaczka samorządowa. W trakcie swojej kariery artystycznej została uhonorowana wieloma nagrodami, zajmowała czołowe miejsca na Festiwalach, zarówno w kraju jak i za granicą.
Pierwsze konkursy piosenkarskie wygrywała już w czasach licealnych. W 1962 r. wystąpiła w finałowym koncercie I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. W 1964 r. reprezentowała młodzieżowe środowisko Łodzi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1974 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie Jej powrót. Współpracowała z Teatrem na Targówku (dzisiaj Rampa) w Warszawie, gdzie wystąpiła w wielu spektaklach, m.in. O zachowaniu przy stole czy Miejsce dla gwiazdy. Od 2010 roku gra rolę Maliny w cieszącym się ogromnym powodzeniem spektaklu muzycznym Klimakterium i już w Warszawie w Teatrze Capitol, jak również w teatrach w całej Polsce i za granicą. Jest aktywnym działaczem społecznym – w 1993 roku współtworzyła Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. W latach 1994 – 2002 pełniła funkcję sekretarza Zarządu Stowarzyszenia SAWP, a od 2011 jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia. W kadencjach 1994-1998 i 1998- 2002 była Radną gminy Warszawa-Wawer, w tym czasie inicjowała i organizowała liczne akcje społeczne i charytatywne. W 1996 roku ukończyła Studium prawno-samorządowe przy Polskiej Akademii Nauk. Napisała pracę dyplomową z zakresu problematyki Ustroju Samorządu pt. „W poszukiwaniu równowagi – jak pogodzić funkcję radnego pilnującego interesów wyborców, wobec praw i obowiązków radnego w Radzie Gminy”. Obszerne fragmenty tej pracy były drukowane w „Życiu Warszawy”. W 1998 roku Ewa Śnieżanka została powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na arbitra Komisji Prawa Autorskiego.
W latach 2002-2006 była Radną m.st. Warszawy.
 
– Magdalena Turowska
 
polska wokalistka, muzyk, menadżer kultury, właścicielka Agencji Inicjatyw Artystycznych „Cytryna”. Wykonawczyni poezji śpiewanej.
Uczęszczała do Liceum Muzycznego im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie (klasa fletu). Studiowała w WSP w Słupsku (kierunek Wychowanie Muzyczne) oraz w SGH w Warszawie (Podyplomowe Studium Menadżerów Kultury) Debiutowała z kabaretem De-Ka-De. Potem organizowała koncerty pod wspólnym tytułem „Spotkania przy herbacie z Cytryną”. W czasie studiów zjeździła niemal całą Polskę biorąc udział w rozmaitych przeglądach i festiwalach. W maju 1995 roku założyłam Agencję Inicjatyw Artystycznych CYTRYNA. W czerwcu 1995 roku w Opolu, na koncercie „Kraina Łagodności” pojawił się pierwszy wydany pod jej redakcją singel promocyjny Żółta Cytryna. Rok później, również w Opolu ukazała się Zielona Cytryna – promocyjna płyta długogrająca. Pracowała przy tworzeniu cyklicznego programu TVP1 „Kraina Łagodności”. Prowadziła audycje: w Radio City w Słupsku, w Radio Północ w Koszalinie i w Radio Pogoda w Warszawie. Redagowała serię „Złota kolekcja” w Kompanii Muzycznej POMATON. Współpracowała przy tym m.in. z Ewą Bem, Ireną Santor, Hanną Banaszak, Stanisławem Soyką, Czesławem Niemenem. Należy do grona Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Rady Programowej Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu. Jest założycielką i animatorką Grupy Twórczej MECHANICZNA CYTRYNA. Często występuje w roli jurora, prowadzi warsztaty artystyczne i wspiera młodych wykonawców.
 
– Artur Orzech
 
polski dziennikarz muzyczny, konferansjer oraz prezenter radiowy i telewizyjny. W 1983 był współzałożycielem zespołu rockowego Róże Europy, gdzie był gitarzystą i autorem muzyki na pierwszych dwóch płytach – Stańcie przed lustrami i Krew Marilyn Monroe. Podjął pracę w Radio Dla Ciebie, potem trafił do radiowej Jedynki, a w 2001 – do Trójki. Pierwszy raz w Trójce pojawił się na początku lat 90. Prowadził audycję Orzech i reszta, a od września 2007 prowadził audycję Prywatna kolekcja. W latach 2006–2015 poprowadził trzy wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Prowadził też audycje Zaraz wracam i Trzy kontynenty. Jesienią 2017 roku w związku z działaniami ówczesnego dyrektora Trójki Wiktora Świetlika odszedł ze stacji. W kwietniu 2020 dołączył do zespołu redakcyjnego internetowej stacji radiowej RadioSpacja.pl jako prezenter audycji Swoją drogą. W latach 2003–2004 i 2006–2007 był prowadzącym polskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji. W latach 1994–1997 prowadził popularny program Muzyczna Jedynka emitowany w TVP1. Ponadto, był prowadzącym innych programów TVP1: Twoja Lista Przebojów (1997–1998), Muzyczny Serwis Jedynki, Studio Orzech (oba w 2000), Śpiewaj i walcz (2010)[4], Świat się kręci (2015–2016), Hit, Hit, Hurra (2016). Współprowadził poranny program TVP2 Pytanie na śniadanie. Od 2019 prowadzi odnowiony konkurs z gatunku talent shows w TVP2, Szansa na sukces.Od 1992 komentuje dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji, a od 2004 (z przerwą związaną z brakiem udziału Polski) Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. 1 października 2017 zasiadł w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. W latach 2016–2018 ponownie został prowadzącym polskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji. Wielokrotnie prowadził Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i Sopot Festival. Prowadził galę nagród muzycznych „Fryderyków” oraz Telekamer. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej
 
– Jan Poprawa
 
scenarzysta widowisk muzycznych i spektakli teatralnych, autor i redaktor kilkudziesięciu polskich dzienników i periodyków, a także tekstów w kilkunastu wydawnictwach zbiorowych. Współautor „Raportu o stanie kultury w Krakowie” (1994), autor haseł w „Encyklopedii Muzycznej PWM” (od 1984) oraz „Popularnej Encyklopedii Powszechnej” (od 1995). Redaktor antologii, m.in. „Pamięć” (1996), „Suplement poetycki” (2000); serii wydawniczych „Biblioteka Stowarzyszenia Autorów Polskich” (wspólnie z Tadeuszem Skoczkiem, 22 tomy), „Salon Literacki Jana Poprawy” (33 tomy). Redaktor naczelny rocznika kulturalnego „Piosenka”. Juror festiwali polskiej piosenki artystycznej.
 
dołączajcie do naszych wydarzeń i bądźcie z nami w on lub off line 😉
 
ZAPRASZAMY!
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.