O nas
Fundacja Studencki Festiwal Piosenki od 2012 roku corocznie organizuje jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju – Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. To finałowy akord ogólnopolskiego ruchu festiwalowego, który przez cały rok skupia setki młodych artystów w konkursach piosenki autorskiej i artystycznej. Festiwal w Krakowie jest nie tylko prestiżowym konkursem, ale także przestrzenią spotkań, wymiany twórczych idei i początkiem wielu znaczących karier scenicznych.
Za organizację Festiwalu odpowiada zespół pasjonatów muzyki i kultury:
Mateusz Marchewka – Prezes Zarządu Fundacji i Dyrektor Generalny Festiwalu. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, od 2013 roku zaangażowany w organizację SFP, producent licznych koncertów finałowych i jubileuszowych. Odpowiada za promocję, współpracę z partnerami, instytucjami publicznymi i sponsorami. Od 2018 roku kieruje całokształtem działań festiwalowych.
Ewa Kornecka – Dyrektor Artystyczna Festiwalu, pianistka, kompozytorka, reżyser i pedagog. Twórczyni ponad tysiąca piosenek, współpracowała m.in. z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim i Agnieszką Osiecką. Od 1991 roku związana z Kabaretem Loch Camelot, którego jest współzałożycielką i dyrektorem muzycznym. Prowadzi również „Lekcje Śpiewania” z Biblioteką Polskiej Piosenki oraz organizuje koncerty w ramach Krakowskich Nocy i Krakowskiego Tygodnia Piosenki. Odznaczona medalem Honoris Gratia za zasługi dla Miasta Krakowa.
Łukasz Kozub – Sekretarz Zarządu Fundacji, odpowiedzialny m.in. za promocję i współpracę z mediami. Ekonomista z wykształcenia, związany z sektorem kultury i edukacji, od lat angażuje się w projekty artystyczne i społeczne w Krakowie. Członek zespołu Teatru Loch Camelot, współpracuje z chórami, zespołami wokalnymi oraz realizuje projekty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Od 2017 roku aktywnie działa także przy rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej w ramach projektu Kraków – Nowa Huta Przyszłości.
Studencki Festiwal Piosenki to wydarzenie z tradycją, misją i pasją. Z jednej strony pielęgnuje pamięć o najwybitniejszych twórcach polskiej piosenki, z drugiej – otwiera scenę dla nowych, oryginalnych głosów. To przestrzeń wolności, dialogu i inspiracji – dla twórców i publiczności.