...

O nas

Fundacja Studencki Festiwal Piosenki corocznie począwszy od 2012 r. realizuje Studencki Festiwal Piosenki. Obecnie Studencki Festiwal Piosenki jest pointą ponad stu festiwali i konkursów piosenki odbywających przez cały rok w całej Polsce.

Mateusz Marchewka – Prezes Zarządu Fundacji Studencki Festiwal Piosenki – Dyrektor generalny Festiwalu. Absolwent Zarządzania Zasobami Ludzkimi na wydziale ekonomii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na co dzień zajmujący się zarządzaniem portalami internetowymi z branży nieruchomości o zasięgu ogólnopolskim. Od 2013 zaangażowany w organizację Studenckiego Festiwalu Piosenki. Producent wielu koncertów towarzyszących Festiwalowi w tym koncertów Finałowych i Jubileuszowych. Zaangażowany w promocję i PR piosenki artystycznej, autorskiej, kameralnej. Od 2016 członek Zarządu Fundacji Studencki Festiwal Piosenki odpowiedzialny również za kontakt z partnerami, mecenatami, sponsorami, instytucjami publicznymi wspierającymi SFP. Od czerwca 2018 Prezes Zarządu Studenckiego Festiwalu Piosenki odpowiedzialny za całokształt Festiwalu.

Ewa Kornecka – Dyrektor artystyczna Festiwalu oraz Członek Zarządu Fundacji Studencki Festiwal Piosenki pianistka. Pedagog, reżyser, producent. Studiowała kompozycję i teorię w krakowskiej PWSM (oecnie AM). Twórca muzyki teatralnej (m.in. współpraca z A.Wajdą i J.Jarockim), radiowej, spektakli muzycznych, ponad tysiąca piosenek, współpraca m.in. z A.Osiecką , 1990 – 2006 współpraca (piosenki) z Olgą Lipińską kabaretem w TVP. Współzałożycielka, dyrektor muzyczny Kabaretu Loch Camelot Kraków (1991) – aktualnie prowadzi od 2013 Teatr Loch Camelot. Dyrektor muzyczny, współprowadząca wraz z W.Domańskim (Biblioteka Polskiej Piosenki) – Lekcji Śpiewania (ostatnia, siedemdziesiąta z okazji Święta Niepodległości 11.11.2018). Członek Kapituły im. Aleksandra Bardiniego, wieloletni wykładowca przedmiotu PIOSENKA w PWST Kraków (obecnie AST) 1983 – 2013 Juror konkursów piosenki (m.in. PPA Wrocław, SFP Kraków, OPPA Rybnik) Reżyser, producent i dyrektor muzyczny koncertów plenerowych – (Krakowskie Noce od 2013 ) Kompozytor muzyki do widowisk plenerowych Teatru KTO w Krakowie m.in. „Biało – Czerwona”, „Arka B.”. Współtwórca wraz z Michałem Zabłockim „Krakowskiego Tygodnia Piosenki” – corocznego letniego (przełom lipca i sierpnia) festiwalu piosenki literackiej i artystycznej. Przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Kultury przy Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta w Krakowie. Odznaczona Honoris Gratia (2013) – za zasługi dla Miasta Krakowa

Łukasz Kozub – Sekretarz Zarządu Fundacji Studencki Festiwal Piosenki – Współorganizator Festiwalu odpowiedzialny m.in. kontakt z mediami. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 2007– 2010 związany ze Stowarzyszeniem Kultury Akademickiej Instytut Sztuki. Organizował Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej oraz odpowiadał z promocję Klubu pod Jaszczurami. W latach 2010 – 2017 rozpoczął działalność na rzecz wspólnoty lokalnej w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowej oraz Departamencie Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Pracował przy organizacji i koordynacji wydarzeń na szczeblu wojewódzkim m.in. Małopolskie Dni Książki, Międzynarodowe Spotkania Młodzieży, konkursy edukacyjne i konferencje dla małopolskich szkół, wydawnictwa kulturalne i edukacyjne. Od 2017 roku odpowiedzialny za promocję projektu Kraków Nowa Huta Przyszłości, największego projektu urbanistycznego w zakresie rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej w Polsce. Od wielu lat związany ze środowiskiem artystycznym Krakowa. Wieloletni członek zespołu artystycznego krakowskiego Teatru Loch Camelot, wraz z którym zrealizował kilkadziesiąt spektakli muzycznych. Występował wraz z chórem Opery Krakowskiej w operze „Miłość do trzech pomarańczy”. Zrealizował we współpracy z Fundacją Silva Rerum spektakl dla dzieci „Nieprzeciętnie Duże Historie. Występował wraz z chórem Wiener Männergesang-Verein podczas tourne w Chinach. Śpiewa w chórze Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Kontynuuje edukację muzyczną w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz w ramach seminariów edukacyjnych dla wokalistów organizowanych przez Stowarzyszenie Wokalistów MIX Singing. Współpracuje z chórami i zespołami wokalnymi Krakowa jako wokalista oraz konferansjer.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.