...

KACZMARSKI. ALTERNATYWA (NOTATNIK AUSTRALIJSKI) | NAGÓRSKI / WOŚKO | 60.SFP

0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second
3! 2! 1!
Koncert KACZMARSKI. ALTERNATYWA (NOTATNIK AUSTRALIJSKI) | NAGÓRSKI / WOŚKO | 60.SFP” to pierwszy punkt programu tegorocznej 60. Jubileuszowej edycji Studencki Festiwal Piosenki który mamy zaszczyt Wam przedstawić 🤩🥳
 
Koncert to premierowe przedstawienie nowego programu koncertowego duetu Mateusz Nagórski / Miłosz Wośko 🥁😍
 
Program składa się wyłącznie z nowych piosenek do wierszy Jacka Kaczmarskiego z tomu „Notatnik australijski”. Artyści w 2024 roku odbywają klubową trasę koncertową, prezentując fragmenty tego repertuaru, jednak pełna wersja programu, wzbogacona o aranżacje na zespół i scenografię, została specjalnie przygotowana na festiwal.
 
„Notatnik australijski” w twórczości Kaczmarskiego stanowi wyjątek, ponieważ artysta, podróżując wówczas z tournée po Australii, odszedł od charakterystycznego dla jego poezji tła historycznego, zastępując je obrazami australijskiej przyrody. Napisane w latach 80-tych wiersze poruszają fundamentalne pytania o naturę człowieka i świata, takie jak: kim jesteśmy, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy? Jakie są cel i sens naszego istnienia?
Te uniwersalne dylematy, nieograniczone czasem ani przestrzenią geograficzną, znajdują odzwierciedlenie w muzycznym zasięgu piosenek, czerpiących z bluesa, poezji śpiewanej oraz amerykańskiego folk-rocka. Bogate aranżacje na zespół dodatkowo podkreślają mistyczny charakter tego wyjątkowego programu.
Koncert odbędzie się w czwartek, 17 października, o godzinie 20:00 na scenie Studia Koncertowego Radia Kraków im. R. Bobrowskiego i zainauguruje tegoroczny Jubileuszowy Festiwal.
 
W tym roku przypada 20. rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego, artysty, który był wielokrotnie nagradzany na naszym Festiwalu.
 
Kolejne ogłoszenie wkrótce
 
Link do biletów:
 
Zapraszamy 😍
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.