...

Uczestnicy Konkursu 59.SFP

0 0
Read Time:0 Second

Podczas tegorocznej edycji na scenie zaprezentują się następujący artyści

Patrycja Wilgos – ma 20 lat, mieszka w Białopolu. Obecnie studentka II roku Akademii Muzycznej,wydziału wokalno-aktorskiego w Krakowie. Autorka piosenek, akordeonistka, poetka oraz pisarka.   W 2017 r. wydała tomik poezji „”Po tamtej stronie lustra””, zaś w roku ubiegłym – I tom powieści z cyklu „Radymentia” – „Kryształ mocy”. Od najmłodszych lat występuje na scenie. W Krakowie jest członkinią grupy teatralno-muzycznej „”Chawira”” koncertującej na scenach całej Polski. W 2022 r. podjęła współpracę z teatrem „In Vitro”, gdzie współtworzyła oprawę muzyczną w spektaklu pt. „Ryngraf” w reżyserii Łukasza Witta-Michałowskiego. Ma na swoim koncie debiut w Piwnicy pod Baranami. Patrycja od wielu lat bierze również udział w licznych koncertach charytatywnych, zawsze chętnie służąc ludziom chorym oraz potrzebującym pomocy.”

Kornelia „NELA” Wodka – nastolatka z burzą loków bujająca w obłokach przemyskiego nieba. Gra na skrzypcach i fortepianie. Uwielbia podróże, musicale i sushi z masłem orzechowym. Swoje sceniczne obycie doskonali na deskach rzeszowskiej „Siemaszki” udziałem w spektaklu „Skrzypek na dachu”. Jej motto: „Normal is borring” wpisuje we wszystko co stara się w życiu robić.”

Monika Kowalczyk – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Laureatka festiwali muzycznych, koncertująca w całej Polsce. Od 2015 r. tworzy w nurcie singer-songwriter i popu alternatywnego z polskim tekstem. W 2017 r. premierę miała jej debiutancka płyta (EP); od tamtego czasu światło dzienne ujrzało też kilka singli, wydanych we współpracy z wytwórnią MTJ.”

Inga Żebrowska – mam 23 lata. Mieszkam w Warszawie. Moimi największymi pasjami są śpiew i aktorstwo.

Niesamowita Sprawa – powstała kilka lat temu jako spontaniczny duet uliczny wykonujący autorskie piosenki Iskry na rynkach i deptakach Poznania. W zamyśle jednorazowy wygłup spotkał się z bardzo przychylnym odbiorem wśród przypadkowych przechodniów, szybko pojawiły się propozycje występów w knajpach i lokalnych festiwalach, co zmotywowało zespół do kontynuowania i rozwoju działalności. Stopniowo skład grupy powiększał się i zmieniał ostatecznie przyjmując postać kwintetu opartego na brzmieniu kontrabasu, gitary akustycznej, mandoliny, skrzypiec i zestawu perkusyjnego. Aranżacje piosenek stały się bogatsze i bardziej dynamiczne, ale wciąż rdzeniem koncepcji jest akustyczna prostota muzyki ulicznej. W ciągu kilku lat działalności zespół zagrał setki koncertów w przeróżnych miejscach, od punkowych squotów, przez knajpy i kluby po występy na dużych scenach. Niesamowita Sprawa najlepiej sprawdza się w bezpośrednim kontakcie z publicznością. W trakcie żywiołowych koncertów, które potrafią trwać nawet trzy godziny, publiczność wciągana jest do wspólnej zabawy mi.incharakterystycznym zaśpiewem „”Fararaj””. Nie zespół robi koncert, lecz publiczność – tym mottem grupa opisuje swoją wizję występów na żywo. Do tej pory zespół wydał we własnym zakresie EP „”Fararaj””, oraz opublikował w kanałach streamingowych zapis koncertu „”W koncertowym studio Radia Afera””.”

Kuba Folwarczny – zespół grający w składzie – Kuba Folwarczny ( gitara, wokal), Szymon Dziwisz (perkusja), Grzegorz Czech (gitara basowa), Adrian Steczko ( instrumenty klawiszowe) powstał w 2022 roku w Krakowie. Latem nagrane zostały dwa single – „”Czy”” i „”Deszcz””. Utwór „Czy” trzykrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce audycji „”Będzie Głośno”” programu „Czwórka” Polskiego Radia. W marcu 2023 roku zespół wygrał finał 31 edycji Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu.”

Milena Frej – Jestem studentką pierwszego roku prawa. Reprezentuje Kwidzyńskie Centrum Kultury. Uwielbiam bawić się gatunkiem poezji śpiewanej i przełamywać stereotypy z nim związane”

kilka czułości – to zespół debiutujący na polskiej scenie muzycznej, który założyła wokalistka i songwriterka, Anna Kamińska. Ich utwory to indie-folkowa podróż poprzez wielobarwne emocje, podczas której usłyszeć można również wpływy bluesa, popu, rocka, jazzu, czy piosenki poetyckiej. Zespół swoją debiutancką płytę „”MIĘTA”” wydał 29.06.2022 roku za pośrednictwem Agora Digital Music, aktualnie muzycy pracują nad drugim albumem, który zabierze nas ku nowym, tym razem lawendowym opowieściom.

Zespół kilka czułości – został wyróżniony na wielu konkursach i festiwalach m.in. I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie, dwa I miejsca na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej ( w kategorii „”Najlepszy Wykonawca”” oraz „”Najlepsza Piosenka””), III miejsce na Festiwalu Piosenki Artystycznej „”Koniugacje”” w Rawiczu. Zagrali podczas Festiwalu Kocham Cię w Kluczborku czy Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Wystąpili również w Piwnicy pod Baranami w Krakowie oraz na jednej scenie z Jerzym Filarem w Trzech Jeziorach.”

Kacper Bator – student wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wokalista, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Śpiewał u boku Grażyny Łobaszewskiej, Mietka Szcześniaka, Anny Gadt, Roberta Janowskiego, Andrzeja Lamperta, Karoliny Leszko, Justyny Steczkowskiej, Kasi Moś, Sary James i wielu innych artystów. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia, jak Grand Prix w Konkursie ,,Śpiewaj Razem z Nami’’, I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Krakowie, I miejsce w konkursie ,,Piosenka w Meloniku’’, nagroda jury w konkursie polskiej piosenki lat 60. i 70. ,,Powróćmy do piękna w słowie i muzyce’’ w Wyszkowie, udział w cyklu koncertów ,,Skarby Nie Chodzą Piechotą’’ oraz ,,Legenda o Żołnierzu Polskim’’, a także w koncercie ,,Betlejem w Polsce’’, w koncercie z towarzyszeniem orkiestry Adama Sztaby w Jastrzębiu-Zdrój oraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Sudeckiej. Kacper pracuje nad wydaniem swojej autorskiej płyty.

ATAWIZM – to muzyczny duet, który tworzą wokalistka i gitarzystka Zosia Ścigaj oraz perkusista Mateusz Kamiński. Zespół wykonuje piosenki, których autorką jest Zosia Ścigaj, natomiast aranż powstaje podczas wspólnej pracy. W muzyce przede wszystkim szukają prawdy o ludziach i świecie, stąd częste nawiązania do spraw społecznych, ale również do literatury i malarstwa. Dla członków zespołu słowo Atawizm jest symbolem ważnych wartości, które powoli znikają z życia społecznego. Nie chcą klasyfikować się w jednym, konkretnym stylu. Muzykę kierują do odbiorców i starają się, żeby odbiorca odnalazł w niej echa różnych gatunków.

ATAWIZM brał udział w przeglądach, najważniejsze nagrody i wyróżnienia: Festiwal Kultury Ekologicznej EKO-JÓZEFÓW 2023

  • I miejsce w konkursie piosenki 51 Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „BAZUNA” 2023
  • PIOSENKA – LAUREATKA za utwór ,,Parasolka””
  • NAGRODA SPECJALNA im. Jacka i Janka Stefańskich
  • NAGRODA SPECJALNA Fundacji „Sopockie Korzenie Rocka” za wyraz rockowy – świadomy kontrast między głosem wokalistki a rockową aranżacją
  • NAGRODA SPECJALNA Miesięcznika „Cogito” za poetycką wyobraźnię i niepowtarzalny klimat.
  • Zosia Ścigaj została wyróżniona za ,,kunszt instrumentalny w grze na gitarze elektrycznej i inwencję brzmieniową”” 55 OTGPS Szklarska Poręba 2022
  • III miejsce w kategorii najlepsza piosenka dla utworu „Noc”;
  • III miejsce w kategorii najlepszy wykonawca; XXXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia” 2022
  • Nagroda za najlepszą interpretację piosenki zespołu „Wątli Kołodzieje”.

Laureaci konkursu „WygrajTo” 2022 w Zielonej Górze Udział w półfinale AntyFest AntyRadia 2021″

Sargis Davtyan – 21 Lat. Z pochodzenia Ormianin w Polsce mieszkam od 19 lat. Zwycięzca 56KFPP w Opolu w konkursie Debiuty – nagroda im. Anny Jantar. Student wokalistyki estradowej Akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Mieczysława Szcześniaka. Autor tekstów i kompozytor. Jestem w trakcie pisania i nagrywania mojej debiutanckiej autorskiej płyty. Zostałem nominowany do festiwalu podczas 27 OFPA w Rybniku.”

Suma Pragnień – to lubelski projekt muzyczny, oparty na autorskich utworach osadzonych w klimacie akustycznego folk-rocka. Jesteśmy zespołem, który ceni sobie autentyczność i szczerość w muzyce. Wierzymy w to, że nasze piosenki są w stanie zainspirować słuchaczy do bycia lepszymi – bardziej czułymi, odważnymi i wolnymi.”” Chociaż zespół swoją działalność rozpoczął latem 2022 roku, to w swoim dorobku artystycznym ma już: Nagranie debiutanckiej płyty w Radiu Lublin, w ramach projektu „”Studio Lublin””. Tytuł laureata festiwali piosenki autorskiej m.in. Bakcynalia, Przy Kominku, Koncertownia Poetycka Radzyń, Bazuna, Ogólnopolska Giełda Piosenki w Szklarskiej Porębie, Ekofestiwal Józefów.”

Iza Niedziółka – uwielbiam słuchać i tworzyć mądrą muzykę, choć na co dzień występuję w roli trenera medycznego i instruktora fitness oraz dietetyka. Poezja śpiewana towarzyszy mi od czasów gimnazjalnych, dzięki panu Maćkowi Turkowskiemu. A ja powoli, od niedawna – stawiam swoje pierwsze kroki z ukulele i własną muzyką.

Magdalena Sałamacha – urodzona w Zamościu wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Czynnie działający muzyk koncertujący w kraju i Europie, szczególnie związana z lubelską sceną muzyczną. Laureatka konkursów międzynarodowych oraz uczestniczka licznych festiwali. Brała udział w wielu renomowanych warsztatach wokalnych prowadzonych przez wybitnej klasy specjalistów w dziedzinie emisji głosu oraz śpiewu.

alstromerie – to cztery studentki Akademii Muzycznej w Katowicach. Łączy nas miłość do muzyki, ale i do samych siebie. Nazwa zespołu alstromerie to kwiaty, które symbolizują przyjaźń.”

Hanna Ciupak – jestem studentką I wydziału wrocławskiej akademii muzycznej we Wrocławiu na kierunku kompozycja oraz uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu na kierunku rytmika. Komponuję muzykę w stylu filmowym i współczesnym. Poza muzyką klasyczna interesuję się poezją śpiewaną, piosenką artystyczną, jazzem. Pracuję nad własnymi utworami pisząc własne teksty i muzykę. Moim ostatnim osiągnieciem jest zdobycie I nagrody podczas Sopockiego etapu Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej”

Ciepłe Popołudnie – założyła dwójka przyjaciół z dzieciństwa: Ola Dzierżawska i Paweł Kamiński; piszą i komponują piosenki sentymentalno-humorystyczne, na pograniczu bluesa, jazzu i poezji śpiewanej. Dużo w nich natury, miłości i wzruszeń – które starają się czynić zrozumiałymi dla odbiorców rozmaitych pokoleń

Filip Mizia – wokalista, producent muzyczny, lektor oraz psycholog z wykształcenia. Ukończył studia magisterskie i jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego.Jego muzykę usłyszycie w radiostacjach ogólnopolskich i na playlistach serwisów streamingowych.‘’Muzyka jest jednym z najpotężniejszych narzędzi komunikacji i moim sposobem na prowokowanie refleksji, dzielenia się dobrą energią i dokładania cegiełki do rzeczywistości’’.Regularnie angażuje się w inicjatywy, które przynoszą zmiany na lepsze. Jego utwór ,,Pije do Lustra” stał się kluczem i prowokacją muzyczną Kampanii Społecznej LUSTRA, utworzonej przez fundację Ogrody Edukacyjne i objętej patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego. Napisał również muzykę i wyprodukował teledysk dla międzynarodowego projektu ELLIPSE, który na podstawie grantu współfinansowanego przez Unię Europejską zajął się prewencją samobójstw pośród studentów w Europie.Na codzień rozwija karierę solową jako Filip Mizia; komponuje utwory, gra koncerty i produkuje muzykę. Pracuje również jako tłumacz polsko-angielsko-szwedzki, konferansjer oraz lektor współpracujący m.in. z Radiem Wrocław.

Karolina Szatkowska – tworzy, gra na fortepianie i śpiewa. Jej muzyka działa kojąco na Ciało, Umysł i Duszę. W twórczości najbardziej ceni minimalizm, prostotę i autentyczność. Na tegorocznym Festiwalu Piosenki Studenckiej zaprezentuje sie w żeńskim trio.

Szpetni – to projekt artystyczny wokalisty Dawida Mika i pianisty Filipa Kota, działający na pograniczu piosenki literackiej, poezji śpiewanej i aktorskiej interpretacji piosenki. Pomimo młodego wieku, tworzą niepowtarzalny styl interpretacji, który intryguje zarówno publiczność jak i krytykę, i nie pozwala pozostać obojętnym, na to co dzieje się na scenie. Otrzymali ponad 100. nagród na ogólnopolskich festiwalach i konkursach, m.in.: dwukrotnie I. nagrody na 66. i 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku (2021, 2022). Współtworzą kameralny, studencki teatr literacki – Najmniejszą Scenę Świata.

Monika Adamiec – pieśniarka, aktorka, reżyserka, pedagog. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród teatralnych, muzycznych i wokalnych.

Kubicka Steczek Kuś Trio – zespół tworzą absolwenci/uczniowie sekcji jazzu PSM II st. im. M. Karłowicza w Katowicach. Tworzą autorski materiał – zarówno tekst jak i muzykę, w stylistyce jazzowej/ jazz fusion.

 

 

 

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.