Jarosław Wasik – wokalista, autor tekstów, dr nauk humanistycznych w dyscyplinie: nauki o kulturze i religii Laureat koncertu „Debiuty” KFPP Opole 94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał „Lirę Orfeusza” – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana). Wydał cztery autorskie płyty: „Nastroje”, „Zielony z niebieskim”, „Fabryka nastrojów” i „Nie dotykaj”. Od 2000 r. jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
Asia Nawojska – tworzy, pisze, gra i śpiewa. Pianistka, wokalistka, tekściarka, aranżerka. W uproszczeniu songwriterka. Pomysłodawczyni i reżyserka koncertów, muzyki konceptualnej do spektakli muzycznych i filmów. Laureatka ogólnopolskich festiwali, zarówno jako autorka, jak i interpretatorka. Szukająca i z radością błądząca gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu. Muzycznie współpracowała z różnymi producentami, m.in przy wielu singlach z duetem SARAPATA. Od trzech lat rokrocznie pojawiają się jej nowe piosenki w ramach projektu #zimowepiosenki do których zapraszała m.in Misię Furtak czy Jacka Sienkiewicza. Jej piosenki przewijały się w topowych radiostacjach, często popartych rozmowami, czy wykonami na żywo. Na scenie od 2017, pojawiała się m.in na line-upach SLOT Art Festiwalu, Next Fest, Juwenaliach Krakowskich, Pannonica Festiwal, Festiwalu Kmina is Real, Lato na Fortach, Kraków Culture Summer, supportowała na trasach Mikromusic oraz Kwiat Jabłoni. Koncertowo prezentowała się śpiewając m.in. w duecie z Ralphem Kamińskim, trio z Renatą Przemyk, czy Jazz Bandem Młynarski-Masecki.
Ewa Kornecka – kompozytorka, pianistka, pedagog, reżyser, producent. Studiowała kompozycję i teorię w krakowskiej PWSM (oecnie AM). Twórca muzyki teatralnej (m.in. współpraca z A.Wajdą i J.Jarockim), radiowej, spektakli muzycznych, ponad tysiąca piosenek, współpraca m.in. z A.Osiecką , 1990 -2006 współpraca (piosenki) z Olgą Lipińską kabaretem w TVP. Współzałożycielka, dyrektor muzyczny Kabaretu Loch Camelot Kraków (1991) – aktualnie prowadzi od 2013 Teatr Loch Camelot. Dyrektor muzyczny, współprowadząca wraz z W.Domańskim (Biblioteka Polskiej Piosenki) – Lekcji Śpiewania (ostatnia, siedemdziesiąta z okazji Święta Niepodległości 11.11.2018). Członek Kapituły im. Aleksandra Bardiniego, wieloletni wykładowca przedmiotu PIOSENKA w PWST Kraków (obecnie AST) 1983 – 2013 Juror konkursów piosenki (m.in. PPA Wrocław, SFP Kraków, OPPA Rybnik) Reżyser, producent i dyrektor muzyczny koncertów plenerowych – (Krakowskie Noce od 2013 ). Współtwórca „Krakowskiego Tygodnia Piosenki” – corocznego letniego (przełom lipca i sierpnia) festiwalu piosenki literackiej i artystycznej. Przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Kultury przy Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta w Krakowie. Odznaczona Honoris Gratia (2013) za zasługi dla Miasta Krakowa.
Ewa Śnieżanka – piosenkarka, społecznik, działaczka samorządowa. W trakcie swojej kariery artystycznej została uhonorowana wieloma nagrodami, zajmowała czołowe miejsca na Festiwalach, zarówno w kraju jak i za granicą. Pierwsze konkursy piosenkarskie wygrywała już w czasach licealnych. W 1962 r. wystąpiła w finałowym koncercie I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. W 1964 r. reprezentowała młodzieżowe środowisko Łodzi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1974 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie Jej powrót. Współpracowała z Teatrem na Targówku (dzisiaj Rampa) w Warszawie, gdzie wystąpiła w wielu spektaklach, m.in. O zachowaniu przy stole czy Miejsce dla gwiazdy. Od 2010 roku gra rolę Maliny w cieszącym się ogromnym powodzeniem spektaklu muzycznym Klimakterium i już w Warszawie w Teatrze Capitol, jak również w teatrach w całej Polsce i za granicą. Jest aktywnym działaczem społecznym – w 1993 roku współtworzyła Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP. W latach 1994 – 2002 pełniła funkcję sekretarza Zarządu Stowarzyszenia SAWP, a od 2011 jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia. W kadencjach 1994-1998 i 1998- 2002 była Radną gminy Warszawa-Wawer, w tym czasie inicjowała i organizowała liczne akcje społeczne i charytatywne. W 1996 roku ukończyła Studium prawno-samorządowe przy Polskiej Akademii Nauk. Napisała pracę dyplomową z zakresu problematyki Ustroju Samorządu pt. „W poszukiwaniu równowagi – jak pogodzić funkcję radnego pilnującego interesów wyborców, wobec praw i obowiązków radnego w Radzie Gminy”. Obszerne fragmenty tej pracy były drukowane w „Życiu Warszawy”. W 1998 roku Ewa Śnieżanka została powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na arbitra Komisji Prawa Autorskiego. W latach 2002-2006 była Radną m.st. Warszawy.
Jan Poprawa – scenarzysta widowisk muzycznych i spektakli teatralnych, autor i redaktor kilkudziesięciu polskich dzienników i periodyków, a także tekstów w kilkunastu wydawnictwach zbiorowych. Współautor „Raportu o stanie kultury w Krakowie” (1994), autor haseł w „Encyklopedii Muzycznej PWM” (od 1984) oraz „Popularnej Encyklopedii Powszechnej” (od 1995). Redaktor antologii, m.in. „Pamięć” (1996), „Suplement poetycki” (2000); serii wydawniczych „Biblioteka Stowarzyszenia Autorów Polskich” (wspólnie z Tadeuszem Skoczkiem, 22 tomy), „Salon Literacki Jana Poprawy” (33 tomy). Redaktor naczelny rocznika kulturalnego „Piosenka”.
Marcin Kusy – dziennikarz muzyczny, konferansjer, juror. W radiu od 26 lat. Prowadził liczne festiwale i imprezy muzyczne. Zasiadał także w jurorskich składach m.in. konkursu Eurowizji, KFPP w Opolu czy Szansy na Sukces. Miłośnik radiowych, muzycznych archiwów, ale i interesujących debiutów. Dziennikarz i szef muzyczny Programu 1 Polskiego Radia.