...

JAŚNIEĆ | Koncert Galowy 57. SFP

0 0
Read Time:0 Second

Ostatnie dwa lata zmieniły nasze plany, niektórym przyniosły wiele smutku. Jakby nagle zgasło światło. Przez wiele miesięcy nie mogliśmy się spotykać, pożyczając swoją obecność ekranom i telefonom. Zapadła dziwna noc. Zrobiło się jakby ciszej. Ktoś kazał jednym zwolnić, innym całkiem się zatrzymać. Powietrze zgęstniało. W tym „czasie/bezczasie” wielu z nas zastanawiało się, co jest dla niej, dla niego najważniejsze. Jedni zmierzyli się ze swoją samotnością, inni z tęsknotą za nią. Wszyscy mierzyliśmy się z tym, co jest tu i teraz. Zapadaliśmy w sen i jednocześnie otwieraliśmy oczy.

16 października jeszcze nie nastanie dzień, jeszcze nie rozpędzimy się na nowo. Ale świta, czuć to w powietrzu. Ponownie zaczniemy planować i marzyć – inaczej niż wcześniej. Mieć nadzieję – inną niż wcześniej. Być może to ostatnia prosta. Żeby się to jednak stało, trzeba pożegnać tych, którzy odeszli. Trzeba świeżym powietrzem wypełnić płuca. Trzeba poczuć grunt pod stopami i zwrócić oczy w stronę horyzontu, który stopniowo się ozłaca i różowieje. Jesteśmy sami i jesteśmy razem, obecni bardziej niż kiedykolwiek. Jesteśmy gotowi, żeby JAŚNIEĆ.

W Koncert zaangażowana jest Fundacja Migawka, do której należą osoby g/Głuche i niedosłyszące, a która obrała sobie za cel włączenie do twórczego działania osoby z niepełnosprawnością słuchu oraz dawanie im możliwości odnalezienia swojego miejsca w sztuce.

Pomysł, scenariusz, reżyseria: Natalia Orkisz

Kierownictwo muzyczne: Jasiek Kusek

Wystąpią: Panilas, Werusza Kowalska, Jaga Szeptelin, Dominika Feiglewicz, Patrycja Jarosińska.

Scenografia: Anna Rogóż

Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.

Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni.

Bilety: 

https://goingapp.pl/wydarzenie/jasniec-koncert-galowy-57-sfp-2/pazdziernik-2021

Wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/1002830107115185/?ref=newsfeed

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.