...

Maja Kleszcz „OSIECKA DE LUXE” | 57. SFP

0 0
Read Time:0 Second
Maja Kleszcz „OSIECKA DE LUXE” | 57. SFP | Muzeum Manggha
14 października 2021 roku
 
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha ul. M.Konopnickiej 26
Maja Kleszcz – karierę artystyczną zaczynała w wieku 14 lat w Kapeli ze Wsi Warszawa, zdobywając liczne nagrody (min. BBC Radio, 3 Fryderyki), występując w ponad 30 krajach świata. Od 2010 roku, po odejściu z Kapeli, wraz z Wojciechem Krzakiem tworzy projekt artystyczny „incarNations”, eksplorujący świat retrobrzmień z pogranicza jazzu i bluesa.
Specjalnie dla niej teksty tworzy Bogdan Loebl, znany wcześniej z legendarnej już twórczości grupy Breakout. I również ta aktywność została dostrzeżona przez publiczność i krytykę (nominacje do nagród Trójki, TVP Kultura czy Fryderyków).
 
Jej głos nie pozostawia odbiorcy obojętnym. Wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę.
 
W nieszablonowym projekcie artystycznym – „Osiecka de Luxe” Maja Kleszcz, podejmuje się świeżej i nowoczesnej interpretacji piosenek Agnieszki Osieckiej. Artystka, określana przez prasę polską Amy Winehouse czy Ellą Fitzgerald, z właściwym sobie podejściem retro bierze na warsztat największe przeboje będące jednocześnie kamieniami
milowymi polskiej piosenki (m.in. „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Na całych jeziorach” czy „Nim wstanie dzień”). A koncert, tak jak i album, przywraca pamięć dawnej muzycznej elegancji.
 
12 wydanych płyt, 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród – to jest najlepsza wizytówka.
 
Oprócz specyfiki estradowej Maja Kleszcz z powodzeniem zajmuje się również komponowaniem muzyki teatralnej (nagrody m.in: Festiwal Gombrowiczowski, Festiwal Teatralny „Boska Komedia”) oraz filmowej. Obdarzona talentem aktorskim, gra również w licznych spektaklach, m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie czy Teatrze Polskim we Wrocławiu.
________________________________
Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.

Bilety:

https://goingapp.pl/wydarzenie/maja-kleszcz-osiecka-de-luxe-57-sfp/pazdziernik-2021

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.