...

Rosalie. koncert inaugurujący 57. SFP

0 0
Read Time:1 Minute, 50 Second
Rosalie. jedna z najważniejszych polskich piosenkarek R&B już 13 października zagra koncert w krakowskim klubie Kwadrat, w ramach 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
 
Rosalie. piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu.
 
Rosalie Hoffman rzuciła nowe światło na rodzimą scenę R&B. Jej muzyka zainspirowana jest brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu oraz nowej elektroniki. Pierwszy album „Flashback”, wydany w 2018 rok w Alkopoligamii, był efektem współpracy z czołowymi producentami polskiej sceny niezależnej jak Hatti Vatti, Pejzaż, Suwal czy 1988. Gościnne nagrania Rosalie. pojawiały się też w utworach Taco Hemingwaya, Mesa, Otsochodzi czy Catz 'N Dogz. W marcu 2020 roku, nakładem Def Jam Recordings Poland, ukazał się jej ostatni album „IDeal”, który promują single „Nie mów”, „Moment” czy nagrany z schafterem utwór „Ciemność”. Płyta jest rozliczeniem Rosalie. z jej ostatnimi dwoma latami na scenie. Na początku 2021 roku Rosalie. została nominowana do do nagrody Fryderyków w dwóch kategoriach: „Album roku soul,R’N’B,gospel” i „Utwór roku”.
 
Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021 r.), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Festiwal stawia sobie za cel by dostarczyć nową jakość do ogólnopolskiego życia kulturalnego w oparciu o łączenie tradycji i historyczno-społecznego kontekstu funkcjonowania polskiej piosenki z nowoczesną realizacją sceniczno-muzyczną i aranżacyjną. Artystyczna przestrzeń uwzględnia zarówno potrzeby współczesnego słuchacza jak i artysty.
 
Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni
 
Bilety:
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.