...

Tricolor | 58.SFP

0 0
Read Time:0 Second

Klub Gwarek | 21.10.22 | godz 20:00

Zwycięzcy Studencki Festiwal Piosenki z roku 2002, czyli sprzed równo dwudziestu laty…
 
Iwona Loranc z zespołem Tricolor! 
 
TRICOLOR jako zespół zadebiutował w 2001 roku, by rok później wygrać wszystkie znaczące imprezy festiwalowe skupiające artystów z kręgu piosenki poetyckiej i aktorskiej, od krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki po wrocławski Przegląd Piosenki Aktorskiej.
 
Po kilku latach koncertowania i wydaniu płyty „TRICOLOR” artyści poświęcili się indywidualnym karierom, ale pomysł na zespół nigdy z ich głów nie wywietrzał i po 20 latach od pierwszych, znaczących sukcesów pojawili się ponownie na scenach. Jest świeża energia, jest radość ze wspólnego grania, a gdy dodać do tego doświadczenie, program opracowany z sercem i luz sceniczny właściwy profesjonalistom, otrzymujemy koncert doskonały. *
 
TRICOLOR – zespół, który powstał po to, by dostarczać słuchaczom wrażeń najwyższej próby. Tworzy go troje, co bardzo ważne, przyjaciół z Bielska-Białej.
 
Jego duszą i energią jest Iwona Loranc, wokalistka i aktorka, obdarzona aksamitnym, czekoladowym głosem. Artystka znana od lat, występująca na scenach najważniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Sercem i rytmem zespołu jest fantastyczny gitarzysta Jan Stachura, muzyk i pedagog, wspierający swoim talentem lub opieką artystyczną wiele bielskich zespołów i przedsięwzięć muzycznych. No i jest jeszcze Krzysztof Maciejowski, skrzypek, kompozytor i aranżer. To on jest malarzem klimatów, to on powoduje, że podczas koncertów Tricoloru unosi się nad wszystkimi eteryczna mgła zachwytu. Tak, koncerty tego zespołu to stojące na najwyższym poziomie artystycznym i wykonawczym spektakle, dające publiczności pełny wachlarz doznań i odczuć. To piosenka poetycka w pełni świadoma swojej mocy uduchowienia, ale naturalnie pozbawiona niepotrzebnego patosu. To nastrojowa poezja w kwiecistej sukni.
 
* Iwona Loranc (śpiew) – aktorka i wokalistka o ciepłym i ciemnym głosie. Choć na co dzień występuje, między innymi, w teatrach Komedia (Warszawa) i Buffo (Tychy), współpracuje z Grzegorzem Tomczakiem, Miłoszem Wośko czy Dawidem Troczewskim, a także często bierze udział w dużych wydarzeniach koncertowych, to jej serce pozostało w Bielsku -Białej, a Tricolor jest jej artystycznym domem.
 
Krzysztof Maciejowski (skrzypce) – kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Współpracuje głównie z teatrami (dwukrotny laureat nagrody Złotej Maski za kompozycje do spektakli), ale nieobca jest mu także muzyka popularna (współpraca z DeMono, Magmą, Mieczysławem Szcześniakiem, Golec u’Orkiestrą i in.).
Spiritus movens zespołu Tricolor,
 
Jan Stachura (gitara) – dobry duch i mentor wielu bielskich muzyków i przedsięwzięć artystycznych. Członek legendarnej bielskiej grupy Salvator. Na scenie to oaza spokoju (choć w jego gitarze drzemie dynamit) i gwarancja najwyższych doznań artystycznych.
 
Link do biletów:
Dostępne wkrótce.
 
Link do wydarzenia:
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.