...

ANAWA 2020 | VOO VOO oraz goście: Organek, Kasia Lins, KASAI, Tomek Makowieckie | 58. SFP

0 0
Read Time:0 Second

ŚRODA | 19 PAŹDZIERNIKA 2022 | 20:00

Nowohuckie Centrum Kultury

Koncert inauguracyjny 58. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Koncert z udziałem zespołu VOO VOO oraz zaproszonych Gości: Organka, Kasi Lins, KASAI, Tomka Makowieckiego.

W 1970 roku ukazała się się jedna z najważniejszych polskich płyt wszech czasów – „Marek Grechuta. Anawa”. Okrągły jubileusz pięćdziesięciolecia został uczczony specjalnym albumem pt. „Anawa 2020” z udziałem zespołu Voo Voo, Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Huberta „Spiętego” Dobaczewskiego i Katarzyny Piszek (Kasai), który ukazał się 23 października 2020 roku. Wojciech Waglewski przyjął zaproszenie Narodowego Centrum Kultury do przygotowania autorskich interpretacji piosenek z kultowego albumu, będącego skarbnicą takich ponadczasowych przebojów jak „Niepewność””, „(W dzikie wino) zaplątani”, „Nie dokazuj” czy „Będziesz moją panią”. Artystyczne spotkanie Marka Grechuty i zespołu Anawa z gwiazdami współczesnej muzyki rockowej i alternatywnej – Voo Voo, Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim, Hubertem „Spiętym” Dobaczewskim i Katarzyną Piszek (Kasai) – jest jednym z największych muzycznych wydarzeń ostatnich lat.

Tomasz Organek – polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów, powieściopisarz. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV, współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek.

Kasia Lins – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 r. wydała długogrający album „Wiersz Ostatni”, za który była dwukrotnie nominowana do Fryderyka (Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku). Jej ostatni album „Moja wina” (maj 2020) to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści (kolejna nominacja do Fryderyka – w kategorii Album Roku Pop Alternatywny). W lipcu 2020 opublikowała innowacyjny „Czego dusza pragnie” (live show online, łączący koncert, teatr i film). W 2020 r. została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego, otrzymała także nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków – O! Lśnienia 2021. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.

Kasai (Kasia Piszek) – warszawska pianistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka. W maju 2019 nakładem ART2 Music ukazał się jej debiutancki album „Equals”. Rok później wydaje „Equals – Kattegat Session”, wersję live debiutu, płyta zdobywa nominację do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku Alternatywa. W tym samym roku łączy siły z Y – wokalistką zespołu BOKKA, owocem współpracy jest utwór „Rite of Passage”. Koncerty Kasai to wyjątkowe, mocne i emocjonalnie intymne spotkanie. Inspiracje operą, filmem i muzyką symfoniczną obecne w muzyce Kasai wpisane są w szeroko pojęty nurt muzyki alternatywnej. Kasia Piszek ma na koncie współpracę kompozytorską, studyjną i koncertową z czołówką krajowej sceny muzycznej: Moniką Brodką, Arturem Rojkiem, Anią Dąbrowską, Pauliną Przybysz, Muńkiem Staszczykiem, Męskie Granie Orkiestra i zespołem Voo Voo (album Anawa 2020).

Tomasz Makowiecki – producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Obecny na polskiej scenie muzycznej od 2001 roku. ma na koncie 5 studyjnych albumów i udział w kilkudziesięciu wydarzeniach i projektach muzycznych. Był wielokrotnie nominowany do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz Paszportu Polityki. Wiosną 2021 ukazał się singiel artysty zwiastujący kolejną płytę.

 
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.