...

„Znaki Zodiaku. Koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego.”

0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

18.10.2018 – czwartek

Teatr Loch Camelot, ul. Św. Tomasza 17

godz: 20:00 – „Znaki Zodiaku. Koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego.”
Koncert z udziałem Jana Kondraka, Izabeli Szafrańskiej oraz Justyny Panfilewicz.

 
Koncert promujący płytę „Znaki Zodiaku”, z tekstami Jacka Kaczmarskiego i muzyką Zbigniewa Łapińskiego i Marcina Partyki, której producentem jest Narodowe Centrum Kultury.
 
Na scenie zobaczymy: Jan Kondraka, Justynę Panfilewicz z zespołem oraz Izabelę Szafrańską
z pianistą Przemysławem Zalewskim.
 
Artyści wykonają utwory będące kompozycjami Zbigniewa Łapińskiego, wśród których najważniejszymi pozycjami będą te z programu „Znaki Zodiaku”.
 
Jacek Kaczmarski, autor tomiku „Mój Zodiak”,  będącego punktem wyjścia dla powstania Płyty, na początku lat 90. ubiegłego stulecia przekazał Zbigniewowi Łapińskiemu zawarte w nim teksty,
a Kompozytor w 1993 r. rozpoczął intensywną pracę nad stworzeniem kompozycji do całego cyklu. Zbigniew Łapiński zastosował niespotykaną  w twórczości Kaczmarskiego dużą formę muzyczną,
z udziałem  big bandu i kwartetu smyczkowego. Inspirację zaczerpnął z tradycji wyznaczanej nazwiskami Mozarta i Gershwina. Doskonałe melodie o dużym ambitusie stały się nie lada wyzwaniem dla wokalistów, a warstwa muzyczna okazała się kontrastowa w stosunku do wymowy tekstów, łagodząc ich martyrologię i katastrofizm, czyniąc całość strawną i kunsztowną. Łapiński uważał „Znaki Zodiaku” za dzieło życia. Obejrzał premierę. Nagrań studyjnych już nie zdążył usłyszeć.
 
Chcemy by Płyta, jak i promujące ją koncerty, ukazały twórczość Zbigniewa Łapińskiego z szerszej perspektywy i pozwoliły jej wyjść z cienia kompozycji, które stworzył w ścisłej współpracy z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim. A jest ona czasem diametralnie od nich różna, co pokazują przede wszystkim „Znaki Zodiaku”.
 
Bilety w cenie 40,00 zł można rezerwować wysyłając maila na adres:
 
Dla Studentów cena biletów wynosi 30,00 zł.
 
biletysfp@gmail.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.