Zagubieni w Intencjach (Roxana Dąbrowska, Adrian Białek)

Duet wokalno-kontrabasowy z elementami perkusyjnymi, działający w myśl zasady – minimum środków, maksimum wyrazu.
Grają muzykę autorską w klimacie jazzowo – alternatywnym z elementami muzyki folkowej. Uważają, że warstwa tekstowa jest kompatybilną częścią utworu muzycznego.
Cieszą się energią i możliwościami, jakie daje granie na żywo i takie wystąpienia są według nich najbardziej autentyczną formą przekazu. współautorem aranżacji wykonywanych utworów jest Adrian Białek. Autorem słów i muzyki jest Roxana Dąbrowska.

Julia Mika

Właśnie rozpoczyna przygodę w łodzkiej Szkole Filmowej.

Natalia Skorupka & Krzysztof Głuch Jr

Są ze Śląska. Tworzą muzykę i inspirują się nią w obecnym duecie oraz w soulowym kolektywie Coffee Experiment. Natalia- gdy nie śpiewa bierze w dłoń puzon i wydobywa dźwięki w spektaklu „Cabaret” w Chorzowskim Teatrze Rozrywki oraz studiuje Arteterapie. Krzysiu- gitarzysta Krzysztof Głuch Oscillate oraz Funk Da System. Na Studenckim Festiwalu Piosenki chcą przedstawić ich muzyczne historie.

Marta Milej i kwartet smyczkowy

Jest nie wybitnym muzykiem i plastykiem bez polotu. Ma jednak chroniczną skłonność do wyzwań, dlatego studiuje na ASP i dalej zawzięcie gra chociaż skończyła już szkołę muzyczną. Na scenie nie będzie sama. Staną tam ze nią piękni ludzie: Karolina Jochlik i Marta Wierzbicka (skrzypce), Szymon Poniszowski (altówka) oraz Klaudia Lewandowska (wiolonczela).

Piotr Zubek

Starszy człowiek w młodszym ciele. Miłośnik polskiej piosenki, fotografii i dobrego jedzenia. Adept wokalistyki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalno –Estradowym i Wydziale Jazzu. Laureat licznych konkursów wokalnych, m. in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Koszalinie, Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistyki Estradowej we Wrocławiu i I miejsca na Festiwalu piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku; w 2016 roku dwukrotny laureat nagrody ZASP za najlepszą interpretację utworów Jonasza Kofty i Jeremiego Przybory. W tym roku ukazała się jego debiutancka płyta z nieznanymi piosenkami Jerzego Wasowskiego pt. „Moja wycinanka”

Oczybaszki

Oczybaszki to rodzinna formacja, tworząca muzykę z pogranicza folku, alternatywy i piosenki autorskiej. Muzykę pierwotną, prostą i emocjonalną. Taką, z której wyrastamy.
Zespół zatacza szerokie kręgi wokół folku. Czuje w nim oswojony mrok i nostalgię, ale też bezpieczeństwo – dlatego, chcąc nie chcąc, ciągle krąży wokół niego, jak się krąży wokół domu rodzinnego. Muzykę grupy charakteryzuje minimalizm formy, zaskakujące, często zmieniające się instrumentarium oraz senno-baśniowa atmosfera.
Zespół powstał w 2016 roku. Występował na scenie przed takimi artystami jak Natalia Grosiak, Joao de Sousa, Stanisław Soyka czy Stanisława Celińska (w ramach Festiwalu im.Piotra Skrzyneckiego, na którym Oczybaszki zdobyły pierwszą nagrodę). W grudniu ukazała się pierwsza płyta zespołu – „Trzeszcze”. Tego marca Oczybaszki zostały nagrodzone pierwszą nagrodą na festiwalu YAPA w Łodzi, a także nagrodą im. Małgosi Zwierzchowskiej
za osobowość artystyczną festiwalu. W ostatnim czasie zespół napisał także muzykę do widowiska teatralnego „Słowianie”, a obecnie przygotowuje się do wydania drugiego, długogrającego albumu.
Aktualny skład zespołu: Baszka Biel – śpiew, ukulele, gitara elektryczna, Ola Biel (Gocał) -śpiew, melodyka, duduk, flet poprzeczny; Tomek Śliwka – gitara elektryczna, omnichord; Michał Biel – saksofon barytonowy, saksofon sopranowy.
Nikola Krauze Uczestniczka grupy wokalnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury. Nikola w KCK śpiewa 4 lata. Utalentowana i wyraźnie posiada własne zdanie. Obecnie jest w klasie maturalnej i marzy o zdanym egzaminie z matematyki.

Karolina Gwóźdź

Studentka V roku Akademii Teatralnej w Warszawie.
Justyna Odon Studentka śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Krakowie, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i PSM II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie. Pierwsze artystyczne kroki stawiała w Ośrodku Kultury w Kazimierzy Wielkiej, z której okolic pochodzi. Od kilku lat związana z Wieczorem Piosenki Jacka Kaczmarskiego, corocznie organizowanym przez Samorząd Studentów UJ. Właśnie tam wraz z gitarzystą Piotrem Rysiewiczem i pianistą Karolem Chrupczalskim zaczęła prezentować krakowskiej publiczności swoje interpretacje piosenek Tria.

Szymon Brucki

Z pochodzenia Starogardzianin, Torunianin – z wyboru. Z wykształcenia polonista, na co dzień zajmuje się tworzeniem treści przeznaczonych pod optymalizację stron internetowych. Od lat zafascynowany nurtem poezji śpiewanej, któremu poświęca się zarówno w praktyce, jako wykonawca oraz autor licznych kompozycji do wierszy współczesnych poetów, jak i w teorii, przygotowując się do podjęcia studiów doktoranckich. W swojej działalności naukowej podejmuje próbę rozwikłania zagadki fenomenu poezji śpiewanej.
Bartosz Kaiser 27 letni gdańszczanin z wyboru. Od kilku lat rozwija swoją autorską muzykę z sukcesami na festiwalach piosenki autorskiej. Swoją muzyczną festiwalową podróż rozpoczął od warszawskiej OPPY. Brał udział w opolskim projekcie Nowy Kanon Polskiej Piosenki, który miał na celu promowanie młodych, niezależnych, obiecujących twórców.
Często wplata w swoje teksty nawiązania do literatury, historii i sztuki.
Na co dzień gra na gitarze w gdańskim zespole Houston.

Katarzyna Mielnik

Czas płynie na tyle nieubłaganie, że zanim się obejrzała, minęło 10 lat odkąd zaczęła swoją przygodę z „gitarą i piórem”. Tak właśnie spędziła dokładnie połowę swojego dotychczasowego życia. Podejrzewa, że nigdy nie dowie się, dlaczego lata temu padło na poezję śpiewaną, ani dlaczego akurat to ziarno się w niej przyjęło. Próby tłumaczenia poezji z formy czytanej na śpiewaną uważa za wyzwanie, a szansę podjęcia takiego wyzwania za wyróżnienie. Obecnie swoją pasję stara się pogodzić ze studiowaniem na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Tom Bishop

Tom Bishop, niczym Don Kichot, przemierza muzyczne przestrzenie Polski, w poszukiwaniu idealnej krainy cudnej Dulcynei. Instrumentarium zespołu stanowią mandolina, gitara i ukulele z jednej strony, oraz współcześnie brzmiąca sekcja rytmiczna.
Liderem zespołu jest Aleksander Schmidt, wokalista, autor tekstów i twórca spektaklu muzyczno–filmowego Tom Bishop, inspirowanego przygodami Don Kichota, w którym światłoczuły obraz splata się z muzyką wykonywaną przez muzyków ‘na żywo’.
W tym roku Tom Bishop wielokrotnie został laureatem ogólnopolskich festiwali artystycznych np. Festiwalu Artystycznego „Koniugacje” w Rawiczu, Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa w Elblągu, Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie Zdroju, finalista konkursu krajowego OFPA 2019 w Rybniku.

Malwina Kulisiewicz

Skrzypaczka, wokalistka i żona jednego męża. Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego i absolwentka Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Członkini wrocławskiego Mont Blanc Trio i międzynarodowej orkiestry symfonicznej Baltic Sea Philharmonic. Przyznaję się do swojej miłości do kawy, białego wytrawnego wina, Włoch, powieści hiszpańskich pisarzy o milionie wątków i bajek Disney’a. Jej muzyczną inspiracją są musicale, artyści tacy jak Melody Gardot, Michael Jackson, Aubray Logan, Linda Eder, Barbara Streisand, Liza Minelli, Idina Menzel, Mikromusic, Kabaret Starszych Panów… Jest ich zbyt wielu, żeby wymienić wszystkich! Przyznaje się też, że ma słabość do smutnych, romantycznych, ale też mrocznych piosenek. W muzycznych podróżach uwielbia zabawę formą, rytmem i harmonią, ale przede wszystkim przebywanie w środku dźwiękowego zamieszania razem z innymi ludźmi.

Amelia Lewandowska

Mam 16 lat, interesuję się sztuką. Uwielbiam jeździć konno i chodzić po górach poznając nowe osoby.

Filip Mizia

Songwrighter. Śpiewa i rapuje, gra na gitarze, pisze teksty i tworzy. Przez pierwsze dziesięć lat życia mieszkał we Wrocławiu, po czym wyemigrował do Szwecji. Po dziewięciu latach wrócił do Polski na studia i ukończył psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Wykonuje muzyczny live show, na który składają się muzyka eklektyczna o rockowym temperamencie i elektronicznym brzmieniu, niebanalne teksty w języku polskim, angielskim i elementy performansu. Każdym występem pragnie zabierać widzów w odmienną czasoprzestrzeń i kreować niezapomniane show. Podczas 55 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie będą mu towarzyszyć: Kacper Mikołajuk – syntezatory i gitara basowa oraz Michał Bednarz – perkusja.

Grzane Wino

Zespół Grzane Wino powstał w 2016 roku i od początku działalności odniósł szereg sukcesów na ogólnopolskich festiwalach turystycznych i poetyckich. Rok 2017 zakończył w studio, pracując nad debiutancką płytą „Bieszczady” i aktualnie pracuje nad drugim krążkiem. Zespół od początku istnienia współpracuje z poetką z Przemyśla – Bożeną Spryńską. W utworach Grzanego Wina można znaleźć elementy różnych gatunków muzycznych z przewagą folku, piosenki turystycznej i poetyckiej.
Hubert Skarzyński Chłopak słuchający przeróżnej muzyki – od rockowej do poezji śpiewanej.

Gabi Gunia

Artystka o głębokim, bluesowym wokalu. Zwraca uwagę swoją wyrazistością sceniczną i oryginalnym głosem.
Zadebiutowała w nurcie piosenki literackiej w 2016 roku w projekcie “Fabryka Snów w mieście Łódź”. Współpracuje również z projektem Janusz Kurowski i przyjaciele oraz z zespołem Jolly Roger Band.
Ostatnio zdobyła pierwsze miejsca na przeglądach piosenki studenckiej BAZUNA 2019 i GIEŁDA 2019 i Kryształ Danielki 2019.
Na scenie towarzyszyć jej będą Piotr Kołsut i Maciej Kłys.

Michał Konstrat

Absolwent Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewający autor, twórca muzyki do wierszy znanych poetów m.in. Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare`a i Jarosława Iwaszkiewicza. Wykonawca, interpretator oraz tłumacz pieśni bardów rosyjskich (Olega Mitiajewa, Aleksandra Dolskiego, Aleksandra Rozenbauma, Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego). Akompaniuje sobie na gitarze klasycznej. Współtwórca płyty pt. „Nasz Wysocki” (MTJ, 2013), na której znalazły się wybrane utwory Włodzimierza Wysockiego.
Uczestnik i czasami laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej.
Poza piosenkami autorskimi oraz pieśniami bardów rosyjskich sięga również po utwory Przemysława Gintrowskiego oraz Jacka
Kaczmarskiego. Niedługo ukaże się płyta Michała pt. „Spotkanie po latach”, na której znajdą się utwory własnego autorstwa. Jest również autorem projektu muzycznego „Śladami Adama Mickiewicza – Sonety Krymskie”. To pierwszy
taki projekt, w którym zostaną umuzycznione wszystkie sonety z tego słynnego cyklu.

W dziedzinie piosenki rosyjskiej jest zdobywcą:
– I miejsca na I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im.Bułata Okudżawy „Wiara, Nadzieja, Miłość” w Hajnówce;
– nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu im. W. Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste” w Warszawie.

Julia Marcinkowska

Ma 18 lat. Muzyką interesuje się od najmłodszych lat, śpiewa od czwartego roku życia. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Śpiewa solo oraz w zespole wokalnym.

Michał Żuczkowski/Pudełko Zapałek

Grają muzykę z szeroko pojętego kręgu piosenki poetyckiej i autorskiej – komponują i piszą całkowicie autorskie utwory, w repertuarze mają także własne kompozycje do wierszy polskich poetów – między innymi: Stanisława Grochowiaka, Rafała Wojaczka, Andrzeja Bursy, Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury i Adama Bąkowskiego. Koncertują już ponad 16 lat, występowali i zdobywali nagrody na licznych festiwalach piosenki autorskiej w Polsce, od dwóch lat grają cyklicznie na żywo w autorskiej audycji Leszka Kopcia w Radiu Wrocław, a jesienią ukaże się ich pierwsza koncertowa płyta.

Wieża Bajzel

Wieża Bajzel to zespół, o którego sile decydują przede wszystkim kobiece ręce, umysły i struny głosowe! To projekt gitarzystek Aleksandry i Katarzyny wsparty siłą rockowych przelotów wokalistki Miruny i elektronicznymi przebiegami z komputerów Krzysztofa.

„W naszym zespole bardzo dbamy o równowagę dżingu z dżangiem i staramy się, aby energia swobodnie krążyła pomiędzy elektrycznymi gitarami, gardłem i bitmaszynami. W ten sposób destylujemy akustyczne sole trzeźwiące, którymi chcemy przebić się do umysłów przepracowanego słuchacza odpadającego po dwunastogodzinnej dniówce. Nasza muzyka jest nośnikiem opowieści powstałych z obserwacji otaczającego nas świata, którymi chcielibyśmy skłonić słuchacza do zadumy, refleksji lub buntu i wypowiedzenia stanowczego NIE!”

Utwory Wieży Bajzel powstawały podczas prób, spotkań i wspólnych wyjazdów od 2016 roku. Początkowo w czysto damskim, a od 2017 w pełni ugruntowanym składzie. Aktualnie, pracują nad nowym materiałem, a równolegle promują swoją twórczość na koncertach i festiwalach w całej Polsce.

Paulina Wróblewsk

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Studentka Policealnego Studium Jazzu w Warszawie

Kamil Owczarek

Student IV roku specjalności musical, wiolonczelista. Komponuje muzykę do wierszy znanych poetów. Obecnie gra w Teatrze Muzycznym Roma!

Box Anima

Box Anima to charyzmatyczne, niezależnie trio muzyczne z Krakowa o unikalnym brzmieniu, łączące rock progresywny z elementami folku. Tekstami, energią i wzajemną chemią tworzą pełen niepokoju nastrój. Swoją muzyką chcą dotykać skóry, wciągać słuchaczy i słuchaczki do samego rdzenia emocji. Box Anima testuje granice akustycznego instrumentarium czerpiąc inspirację z alternative, folk- i art-rocka, trip-hopu, czy progresywnego metalu. Na ich debiutanckiej EPce znajdą się piosenki opowiadające historie osób w decydujących momentach życiowych.

Namena Lala

Kobiety projekt solowy na głos i looper w gatunku experimental indie trip. Namena Lala to jedna z wysp wulkanicznych Fidżi, na krańcu mapy świata. Kształtem przypomina smoka, a na jej ziemi znajduje się jedynie rezerwat dzikich ptaków. Natalia Orkisz aka Namena Lala za pomocą swojego głosu i loopera BOSS RC505 tworzy całą warstwę dźwiękową swoich piosenek – od partii basu i
perkusji, przez sample, pady, akordy, chórki i chóry, po nasycony emocją
wokal główny. Teksty piosenek opowiadają osobistą historię o poszukiwaniu siebie i tęsknocie za Planetą w jej życiodajnym kształcie.

Jakub Zuckerman

Songwrighter i tłumacz. Z początku Puławianin, potem Lubelak, teraz Krakus stale szuka swojego miejsca na świecie. W swoim repertuarze oprócz własnych piosenek, śpiewa także autorskie tłumaczenia utworów Jaromira Nohavicy. Muzycznie sięga do motywów ludycznych, muzyki świata, czy bluesa. Chłopak z gitarą.