f

53.Studencki Festiwal Piosenki - Krakowski Festiwal Piosenki

Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego

Jacek Kaczmarski był mocno związany z Krakowem i Studenckim Festiwalem Piosenki. To tutaj zadebiutował w 1977 roku, zdobywając pierwszą nagrodę na Festiwalu za piosenkę Obława. Był jednym z najwybitniejszych artystów, tworzył w bardzo trudnym czasie. Dla pokoleń studentów i dla Festiwalu był osobą, która kształtowała charaktery i światopoglądy.

Piosenki Jacka Kaczmarskiego kojarzą się z chwilami ważnymi dla naszej historii, stanowią tło historycznych chwil odzyskiwania wolności. Jesteśmy Jackowi wdzięczni za cały dorobek. To niezwykle ważne, że przez lata był przyjacielem i współtwórcą Studenckiego Festiwalu Piosenki, jego wieloletnim jurorem i członkiem Rady Artystycznej. Aby uczcić Jego pamięć Festiwal powołał w 2004 roku Kapitułę Nagrody im. Jacka Kaczmarskiego.

W skład Kapituły weszli jego przyjaciele oraz Laureaci kolejnych nagród: Jan Wołek, Alicja Delgas, Roman Kołakowski, Marek Tercz, Grzegorz Tomczak, Andrzej Poniedzielski, Mirosław Czyżykiewicz (Nagroda 2004), Adam Nowak (Nagroda 2005), Piotr Rogucki (Nagroda 2006). W 2007 roku ufundował nagrodę i dołączył do Kapituły Prezes Zarządu Telewizji Polskiej Andrzej Urbański.

Laureaci

Piotr BukartykLaureat nagrody w 2011 roku.
Barbara Stępniak-WilkLaureat nagrody w 2009 roku.
Jan Krzysztof KelusLaureat nagrody w 2008 roku.
Kazik StaszewskiLaureat nagrody w 2007 roku.
Piotr RoguckiLaureat nagrody w 2006 roku.
Adam NowakLaureat nagrody w 2005 roku.
Mirosław CzyżkiewiczLaureat nagrody w 2004 roku.
-->

Program

53. Studencki Festiwal Piosenki
- Krakowski Festiwal Piosenki Kraków
21 – 22 października 2017

więcej informacji wkrótce.